Şeytan Yemini – Jean Christophe Grange

    En sevdiğim polisiye – gerilim romancılarından Fransız Jean-Christophe Grangé‘ ın yeni bir kitabı çıkmış! Aslında bu sıralar pek kitap okuyamıyorum ama en kısa zamanda bu kitabı okumam lazım. 😀

    İlk kitabı olan Leyleklerin Uçuşu‘ yla başlamanızı özellikle tavsiye ederim ya da Fransız filmlerinden benim gibi tiksinenlerdenseniz ve “Fransız’ ın kitabından ne olacak!” diyorsanız Bozkurtlar‘ ı anlatan Kurtlar İmparatorluğu ile başlamanızı öneririm.

Şeytan Yemini

Jean-Christophe Grangé’nin yeni romanı Şeytan Yemini yılın kitabı olacak.Birbirinin benzeri cinayetler işlenmektedir. Bu cinayetlerin ortak noktaları, katillerinin öldükten sonra hayata döndürülmüş ve uzun süre komada kalmış insanlar olmasıdır. Öldürülen kişiler de, onların komaya girmesine sebep olan kişilerdir. Bir tür intikam cinayetleridir bunlar. Ancak bu kişiler gerçekten katil midir? Yoksa sadece verilen emirleri uygulayan birer piyon mudurlar? Avrupa’nın birbirinden uzak kentlerinde işlenen bu cinayetler nasıl bu denli benzerlik içermektedir? Yoksa katil tek bir kişi midir? Kendini şeytanın yerine koyan, kendini şeytan sanan biri. Belki de şeytan gerçekten yeryüzüne inmiştir.
(Tanıtım Yazısından)

Çeviri: Şevket Deniz
Türkçe (Orijinal Dili: Fransızca)
520 s. — 2. Hamur — Ciltsiz — 14 x 23 cm
İstanbul, Ağustos 2007, 1. Basım
ISBN: 9789759913687