Google Wave: Bir Devrim

İnternet devi Google’ dan bir yenilik -hem de ne yenilik- daha: Google Wave. Etkileşimli internet konusunda dev bir adım olacağına hiç şüphe götürmeyecek bir uygulama.

İşte Chip’ in yorumu:

Google Wave adı verilen yeni bir uygulama sayesinde e-posta, anında mesajlaşma, sosyal ağ sitesi özellikleri, aynı doküman üzerinde bir arada çalışma ve blog tutma gibi pek çok özelliği bir araya getiriyor. Google’ın geliştiricler Konferansı Google I/O’da ilk kez tanıtılan Google Wave, aslında 2007 yılından beri geliştiriliyor ve neredeyse kullanıma hazır.
Tarayıcı üzerinde çalışan Google Wave’in en büyük özelliği ise kullanıcıya devam eden görüşmelere canlı olarak müdahale etme imkanı tanıması. Bu anında mesajlaşma uygulamalarının bile henüz gerçekleştiremedikleri bir özellik. Google Wave ile pek çok katılımcı, devam eden bir görüşmede mesajları daha yazılırken görmeye başlıyorlar ve karşı taraf daha yazısını bitirmeden araya girip sözlerini söyleyebiliyorlar.
Ne yazık ki üçüncü parti eklenti desteğine de sahip olacak olan bu son derece heyecan verici uygulamanın ne zaman gerçek anlamda kullanılmaya başlanacağına dair henüz bir bilgi yok.

Kaynak: www.chip.com.tr/konu/Google-dan-devrim-niteliginde-bir-yenilik_13065.html

Bakalım bizi daha neler bekliyor, Google bizi nasıl şaşırtacak!